PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34007}

Jądro Ziemi

The Core
5,7 29 252
oceny
5,7 10 1 29252
5,1 7
ocen krytyków
Jądro Ziemi
powrót do forum filmu Jądro Ziemi

...zwane magnetycznym. he he lol. Chyba tak tam właśnie (leci teraz na TVN) powiedzieli/przetłumaczyli. Jest więcej 'kwiatków'.

babashaker

heheh tez to slyszalem - normalnie geniusz tlumaczyl

babashaker

no ale żeby orki nazywać wielorybami to już przegięcie, nie oglądali "Free Willy" ?? :)

argraffiti

z tego co sie orietnuje to orki chyba sa bardziej rodzajem rekinow niz delfinow... ale moge sie mylic ;p

diskopolorulez

...................miałam na myśli wielorybów*

babashaker

Ja tam usłyszałam "Pole elektromagnetyczne zwane magnetycznym" :) Też oglądałam wczoraj.

ocenił(a) film na 4
babashaker

Najbardziej mnie rozbawiła ta "poważna" prezentacja z odświeżaczem powietrza...
Jedynym plusem tego filmu było to, że się skończył i zaraz potem leciał Blade :-P

Daywalkerp

To teraz może ciut teorii ;p

Z Wikipedia.pl:

Magnetosfera Ziemi to obszar przestrzeni kosmicznej będący strefą oddziaływania ziemskiego pola magnetycznego. Jej kształt jest w głównej mierze zdeterminowany przez zniekształcenia wewnętrznego pola magnetycznego, wpływ wiatru słonecznego oraz oddziaływanie z międzyplanetarnym polem magnetycznym. W kierunku Słońca, magnetosfera rozciąga się z centrum Ziemi do ok. 70 000 km (10-12 promieni ziemskich), a linie sił pola ulegają ściskaniu. W kierunku przeciwnym dystans ten wynosi ok. 20-25 promieni ziemskich, a wliczając w to "warkocz", w który linie sił pola są rozciągane przez wiatr słoneczny, rozmiar może dochodzić nawet do 100 promieni ziemskich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones